Založ si blog

Bude na Slovensku štátny prevrat? !

Bude. Začne 17 novembrom 2014 a bude podobný, aký prebieha v týchto dňoch na Ukrajine. Avšak divím sa tomu, že nevypukol už oveľa skôr, no v tej našej krajine sa už nazhromaždilo toľko nespravodlivosti, že by sa musel stať naozaj zázrak, aby k prevratu nedošlo. (Pripúšťam, že môže to byť aj o rok neskôr, ale vidím to tak, že to bude už v spomenutom roku). A podobný scenár, akým je tento- očakáva aj nás Slovákov!!!: http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/301811-v-kyjeve-sa-zacina-nova-demonstracia-na-podporu-zblizenia-s-eu/

Nechcem „uraziť“ niektorú inú krajinu v Európe, ale to, čo sa za posledných 24 rokov rozkradlo na Slovensku, tak v tom sme určite majstri Európy a možno aj majstri sveta!!!

Zo skúsenosti viem, že ak by som sem napísal celý zoznam rozkradnutých fabrík, ktorý vznikol na Slovensku doteraz od 89tého roku, tak mnohých čitateľov by to odradilo čítať, lebo je taký dlhý, že by sa „nevmestil ani na 3 blogy“, no aspoň tie najvýznamnejšie tu spomeniem:

1. TATRASKLO – Trust sklárskych podnikov v Trnave. – Stredoslovenské sklárne v Poltári.
2. SLOVAKOTEXT – Trust textilných, odevných a pletiarskych podnikov v Trenčíne. – Tatrasvit vo Svite – Odevné závody v Trenčíne – Makyta v Púchove – Odevné závody kapitána J. Nálepku v Prešove.
3. SLOVCEPA – Trust podnikov priemyslu celulózy a papiera s generálnym
riaditeľstvom v Banskej Bystrici. V roku 1978 mal 17370 pracovníkov. – Severoslovenské celulózky a papierne v Ružomberku – Bukóza vo Vranove nad Topľou – Harmanecké papierne v Harmanci – Chemicelulóza v Žiline – Výskumný ústav papiera a celulózy v Bratislave
4. Slovchémia – Trust podnikov chemického priemyslu: V roku 1978 zamestnával
63505 pracovníkov. – Slovnaft Bratislava, Vybudovali 1957-1963, postupne sa rozširoval, v Roku
1978 mal 8173 pracovníkov. – Matador v Bratislave – Benzinol v Bratislave – Považské chemické závody v Žiline – Duslo Šala – Chemko strážske – Chemlon v Humennom – Chemosvit vo Svite – Gumárne 1. mája v Púchove – Plastika v Nitre
5. VSŽ Košice.
6. Závody ťažkého strojárstva (ZTS), generálne riaditeľstvo so sídlom v
Martine, okolo 70000 pracovníkov. – ZTS v Dubnici nad Váhom – ZTS v Košiciach n.p. – ZTS Bratislava
– ZTS v Komárne – ZTS výskumný ústav pre stavbu lodí v Komárne – ZTS Výskumný a vývojový ústav v Košiciach – ZTS Výskumný ústav hydraulických mechanizmov v Dubnici
7. Závody 29. augusta (ZDA), národný podnik v Partizánskom. Výroba obuvi……
8. Hlinikáreň – Závod SNP v Žiari nad Hronom. – v roku 1980 mal 16000 pracovníkov.
9. Závody inžinierskej a priemyselnej prefabrikácie – národný podnik so sídlom v Bratislave.
10. Trust podnikov drevárskeho a nábytkárskeho priemyslu so sídlom v Žiline. – Bučina Zvolen – Smrečina banská Bystrica – Piloimpregna Košice – Západoslovenské nábytkárske závody Bratislava
– Tatra nábytok Pravenec – Nový domov v Spišskej Novej Vsi
11. Koncern: Slovenské energetické podniky. So sídlom v Bratislave v roku 1978 mal 20000 pracovníkov – Koncern Elektrárne Vojany vo Vojanoch – Koncern Elektrárne Nováky
– Koncern Vodné elektrárne v Trenčíne – Koncern Atómové elektrárne v Jaslovských Bohuniciach
– Koncern Stredoslovenské energetické závody v Žiline – Elektrovod v Bratislave

12. Slovenské energetické strojárne  S.M. Kirova v Tlmačoch. Bol monopolným výrobcom komponentov pre jadrový program na Slovensku.
13. Slovenské lodenice. Od roku 1979 Závody ťažkého strojárstva, národný podnik v Komárne.
14. Naftový a plynárenský priemysel. Generálne riaditeľstvo v Bratislave. V roky 1978 pracovalo v podniku 7000 pracovníkov……

15. Trast podnikov Pivovary a Sladovne v Bratislave. – Slovenské sladovne národný podnik v Trnave začlenený do GRT Pivovary a sladovne v Bratislave
16. LIKO -Trast podnikov konzervárenského, liehovarníckeho, mraziarenského,
rybného a škrobárenského priemyslu v Bratislave. V roku 1977 tam pracovalo 10460 pracovníkov, – Slovlik v Trenčíne – Stredoslovenské konzervárne a liehovary v Liptovskom Mikuláši – Frukona v Prešove – Slovenské škrobárne v Trnave – Mraziarne v Bratislave
17. Slovakofarma v Hlohovci. – závod Liečebných rastlín v Malackách
18. Cementárne a vápenky – generálne riaditeľstvo Trenčín. – Stredoslovenké cementárne Banská Bystrica – Východoslovenské cementárne a vápenky Košice – Západoslovenské cementárne a vápenky Bratislava – Azbestocementové závody Nitra – Výskumný a vývojový ústav  maltovín v Trenčíne
19. Trust podnikov Spojené strojárne a smaltovne – CALEX Zlaté Moravce – Elektrosvit Nové Zámky
20. Strojstav – n.p. v Bratislave. – závod v Bernolákove – závod v Novom Meste nad Váhom – závod v Záhorskej Vsi – závod v Sečovciach – závod v Šahách – závod v Prešove – závod v Senci

Po roku 1989, všetke privatizujúce vlády spôsobili, že všetke priemyselné podniky boli zničené, rozkradnuté alebo predané, väčšinou do zahraničia. Slovensko sa stalo stredoeurópskou rezerváciou.

Gorila je iba jeden z množstva utajených príbehov pred spoločnosťou. Ohrození politici budú vyvíjať tlak na predlžovanie vyšetrovania do volieb. Zločin a podiel v ňom neobišiel v uplynulých dvadsať rokov väčšinu ústavných činiteľov. Kto zločin kryl, stal sa zločincom sám, bez rozdielu, či sa jedna o politika, prokurátora, alebo prezidenta. Trestom pre poslanca nie je sedieť v opozícií, ale nesedieť v parlamente vôbec. Ide im o plat, benefity a hlavne poslaneckú imunitu, ktorá ich robí beztrestnými. Ak verejnosť nenechá vyšetrovanie a tresty na politikov, Gorila môže mať pre spoločnosť revolučný význam.

Slovensko stojí na prahu bankrotu. Ozbrojený prepad banky je morálne menej škodlivý, ako zločinec v politike a justícia v nečinnosti. Máme rozkradnuté hospodárstvo, neschopné generovať zisk a splácať dnes iba istinu dlhu vo výške cca 30 miliárd Eur.

Na prevádzku štátu a splátku úrokov nám chýba ročne 8 miliárd eur. Mladú štvorčlennú rodinu obdarovali politickí paraziti dlhom 24 000 eur. Politici, prokuratúra a prezident sa o rozkradnutom hospodárstve odmietajú baviť, taja ho, považujú stav za nedotknuteľný, netrestateľný a bremeno dlhov sa zastrájajú prenášať po voľbách v podobe zvyšovania daní, cien potravín, energií a spotrebného tovaru na občanov.
Politici občanov pri rozkrádaní štátu nepotrebovali a teraz im chcú pľuvať do dlaní.
Pofidérnou slobodou a poslaním finančných skupín je podľa vzoru ruských židovských oligarchov na Slovensku zarobené peniaze prať v daňových rajoch. Tie v zahraničí investovať, akumulovať a užívať v anonymite v luxuse a na plávajúcich exotických adresách.  Politik, ktorý chce hovoriť o nezamestnanosti , sa musí pozrieť najskôr do zrkadla. Zamestnanosť nie je tovar, je to stav. Masovú nezamestnanosť zásadne spôsobujú politici a odstraňujú zamestnávatelia. Nie naopak.
Nezamestnanosť je trestom za stav spoločnosti. Predchádza ju bezzásadovosť moci, nespravodlivosť, korupcia, rozkrádanie a rozvrat štátu. Predchádza ju nedôvera občanov v politikov a štát. Je to nedôvera organizátorov práce v spravodlivosť súťaže, teda tých, čo ju odstraňujú. Je to nemožnosť a objektívna neschopnosť pracovať v neporiadku a nespravodlivých podmienkach.
Nezamestnanosť je chorobou štátu a priamo súvisí s imunitou, zdravotným stavom a morálkou jej prenášateľov, teda politikov. Táranie politikov o nezamestnanosti je pesničkou v pre nich neznámom jazyku a je nedostatkom ich skúseností, životnej filozofie a neschopnosti vec naozaj riešiť.

Spravodlivosť musí platiť bez rozdielu, či ide o politika, prokurátora, alebo prezidenta.
Daňové prázdniny boli pre zahraničie prioritou.  My, ktorí sme toho veľa vybudovali aj pre naše deti, tak teraz nám už takmer všetko zničili. Slovenským občanom urobili zo života peklo na zemi! Prečo nám zahraničie nepomohlo a robí z nás iba montážnu dielňu a lacnú pracovnú silu??! Nabalia sa a keď končia daňové prázdniny odídu!  Prišli sme o všetko, bola to naša budúcnosť a zostalo nám iba pohrebisko, a aj toho je už tak málo, že pomalý nás budú na našom Slovensku hádzať do masových hrobov ako nemeckí esesáci počas II. Svetovej vojny!!!

Zipsovanie v cestnej doprave? !

21.10.2017

Neviem ako ostatní vodiči, ale priznám sa, že s týmto pomenovaním takejto prekážky na ceste sa stretávam prvýkrát a musím podotknúť, že za to môžem „poďakovať“ primátorovi mesta viac »

Zabudol vôl, že teľaťom bol!

19.04.2016

Neuveriteľné ako sa vie človek rýchlo zmeniť. Konkrétne mám na mysli nášho starostu pána A. H. na sídlisku KVP v KE. Pred pár rokmi tento pán, keď kandidoval na poslanca mestskej časti, viac »

Občania KVP, čakáte až vypúkne hromadná epidémia? !

28.12.2014

Neprispôsobiví asociáli z Lunika IX a bezdomovci sa dennodenne prehrabávajú v kontajneroch s odpadkami na sídlisku KVP a javí sa to tak ako by to bola normálna vec, ako keby to občanom a kompetentným viac »

migranti, líbya

Desiatky migrantov sa zabarikádovali na lodi, odmietajú vystúpiť na líbyjské územie

14.11.2018 18:09

Loď Nivin, prepravujúca kontajnery s autami a smerujúca do Misuráty, vyzdvihla v Stredozemnom mori z potápajúceho sa člna 93 migrantov.

sneh, sneženie, zima, kalamita, východ

Bude v Bratislave zabezpečená zimná údržba? Obávajú sa aj starostovia.

14.11.2018 17:42

Koncom októbra totiž skončila mestu osemročná zmluva s firmou, ktorá zabezpečovala letnú a zimnú údržbu v Bratislave.

zmos, michal sýkora

VIDEO: Michal Sýkora zvažuje kandidatúru na prezidenta

14.11.2018 17:30

Dlhoročný starosta Štrby a predseda Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Michal Sýkora zvažuje prezidentskú kandidatúru.

Teplo, radiátor

Ukrajinci mrznú. Po zvýšení cien plynu odpojili neplatičov

14.11.2018 17:16

Ukrajinský premiér Volodymyr Hrojsman obvinil miestnych predstaviteľov zo zapríčinenia krízy, pre ktorú státisíce ľudí zostali bez tepla.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 88
Celková čítanosť: 255549x
Priemerná čítanosť článkov: 2904x

Autor blogu

Kategórie