Prečo sa občania boja vlády? !

10. novembra 2013, torpedo, Nezaradené

Na Slovensku je to tak, že vláda sa začína obávať protestov, ktoré už „poniektorí“ nespokojní občania začínajú vláde dávať na zreteľ.

Účastníci protestného zhromažždenia Občiansky odpor proti systému a skorumpovaným politikom. Autor: SITA, Jozef Jakubčo

Účastníci protestného zhromažždenia Občiansky odpor proti systému a skorumpovaným politikom.
Autor: SITA, Jozef Jakubčo

Tým prvým bol protest proti Gorile – ten včerajší pred NR SR – podľa médií zúčastnilo sa na ňom  približne 500 protestujúcich, tí vyjadrili svoju nespokojnosť s prácou vlády, ale aj  parlamentu.

Vláda, miesto toho, aby plnila svoje predvolebné sľuby, tak radšej zvyšuje počet policajných zložiek. Ani sa niet čomu čudovať, veď štát riadia ľudia, ktorí majú ešte aj teraz v krvi praktiky bývalého režimu, takže je oveľa jednoduchšie platiť zvýšený počet policajných zložiek zo štátnej kasy – ako robiť veci poriadne, aby do tej kasy peniažky skôr pribúdali ako ubúdali. No a ak sa občania začínajú búriť, tak šup – vláda na nich naženie ťažkoodencov a je po „paráde“. Ale v normálnej demokracii by sa Vláda nemala báť občanov, samozrejme pokiaľ robí všetko pre prospech svojho národa, no začínajúce protesty nespokojných občanov hovoria o tom, že naša Vláda robí veľmi málo pre to, aby občania donekonečna iba čušali so založenými rukami a pri tom sa im ešte politici na každom kroku iba vyškierajú.

 Obávam sa, že nastala doba častejších a masovejších protestov. (Možno niekto môže argumentovať tým, že čo iné vláde zostávalo ako na demonštrantov poslať ťažkodencov? Poniektorí protestanti tam totiž začali rozbíjať sklenenú výplň na dverách Slovenského rozhlasu, ale ak sa nad tým človek čo len trochu vážnejšie zamyslí, tak ho môže napadnúť aj to, že tie okná mohli rozbíjať nasadení provokatéri terajšej vládnej garnitúry, aby vznikol dôvod na rozpustenie protestu. Ale nie je vylúčené ani to, že ten protest zorganizovali poniektorí ľudia z opozície, aby dosiahli predčasné voľby, lebo naša pravica už aj s takýmito praktikami má dostatok skúsenosti…..

Ale ak ten protest zorganizovali ľudia, ktorí doteraz v politike nefigurovali, tak si až príliš verili a musím skonštatovať, že sú až príliš naivní a zachovali sa ako obyčajní amatéri. Veď to dá zdraví rozum, že cez facebook sa im môže prihlásiť aj 10 000 ľudí, ktorí im sľúbia, že sa na tom proteste zúčastnia, ale realita je úplne iná. Organizátori totiž zabúdajú nato, že v dnešnej dobe je možno aj 70 % takých občanov, ktorí za svoju prácu dostávajú priemerný plat snáď 500 eur a možno ešte menej. Takže sú až príliš naivní, ak si myslia, že takí ľudia „vyhodia“ svoje ťažko zarobené peniaze na cestu do Bratislavy – a najmä tí, čo sú na Východe republiky. Nie je nič jednoduchšie ako kliknúť na internete, čiže potvrdiť svoju účasť, ale mnoho Slovákov už tak spohodlnelo, že ani vo vlastnom meste mnohí nemajú záujem zúčastniť sa na nejakej protestnej akcii a nie aby ešte cestovali do Bratislavy. (Veď nakoniec veľmi výstižne sa to prejavilo na včerajších voľbách, ktoré prebehli za veľmi malej účasti voličov.)

Myslím si, že ak to myslia vážne, tak taký protest sa dá zorganizovať naraz a na celom Slovensku, a nielen v Bratislave. Stačí aby v každom väčšom meste boli aspoň dvaja organizátori, ktorí by občanov pri proteste usmerňovali a aby sa vyhlásil dátum a hodina v ktorej sa ten celonárodný protest bude konať.

Organizátori tento protest pomenovali „Odpor proti skorumpovaným politikom“ a vyzvali prezidenta na odvolanie vlády a rozpustenie parlamentu.