Dnes si „aj môj pes zabehol košický MMM“

6. októbra 2013, torpedo, Nezaradené

Najideálnejšie počasie pre bežcov prialo dnes maratóncom. Osobne som ho bežal 7 krát, takže viem posúdiť, a nebiť toho, že som mal pred týždňom angínu, tak by som si ho zabehol aj dnes /i keď nesúťažne/.

001

No vybral som sa spolu s mojou Lunou – aspoň povzbudiť mojich priateľov a známych počas behu MMM.

002

Víťazom mužskej kategórie na 90. ročníku Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach sa stal Patrick Kiptanui Korir z Kene.

003

V slnečnom počasí zvíťazil výkonom 2:09:36 h, čo je pre 36-ročného Keňana osobný rekord. Len štvrtý raz v histórii košického maratónu dosiahol víťaz čas pod 2:10 h.

004

Druhý skončil Etiópčan Gezahegn Abebe (2:09:42) a tretí další Keňan Elisha Kiprop Barno (2:09:45). Rekord podujatia v podaní Keňana Lawrencea Kimaiya z minulého roka odolal o vyše dve a pol minúty (2:07:01). Čo sa nepodarilo mužom, vyšlo ženám.

005

Zo súboja skvelých Etiópčaniek vyšla víťazne Ashete Bekereová Didová, ktorá výkonom 2:27:47 h utvorila traťový rekord. Druhá skončila Marta Lemová Megrová (2:28:02). Stupne víťazov doplnila ďalšia Etiópčanka Lemelem Berhová. Všetky tri najlepšie ženy si utvorili osobné maximá. Doterajší traťový rekord v podaní Keňanky Hellen Wanjiku Mugovej z vlaňajška mal hodnotu 2:29:59.

006

Titul majstra Slovenska si vybojoval rovnako ako vlani Jozef Urban (JM Demolex Bardejov), ktorý si výkonom 2:23:51 výrazne zlepšil osobný rekord z vlaňajška. Vtedy zabehol 2:25:34 h. Celkovo obsadil 11. miesto.

007

Výsledky

Maratón – muži: 1.Patrick Kiptanui Korir (Keňa) 2:09:34 h, 2. Gezahegn Abebe (Et.) 2:09:42, 3. Elisha Kiprop Barno (Keňa) 2:09:45, 4. Abebe Negash Duki (Et.) 2:11:14, 5. Teferi Wodajo Kure (Et.) 2:11:15,… 11. Jozef Urban (SR) 2:23:51.

008

Maratón – ženy: 1. Ashete Bekereová Didová (Et.) 2:27:47, 2. Marta Lemová Megrová (Et.) 2:28:02, 3. Lemelem Berhová Yachemová (Et.) 2:29:42.

P.S.

Určite by som tu vložil oveľa viac fotografii, ale ako na potvoru sa mi vo fotoaparáte vybili baterky, a ešte aj rezervné, keď som vložil do aparátu, tak sa rýchlo vybili. 🙂 Podcenil som totiž to, že baterky boli predtým o mnoho dni dozadu dobíjané, ale pokúsim sa sem vložiť aspoň zopár fotografii, ktoré som spravil mobilom.

001-300x240003-240x300

006

005-240x300

Luna v cieľovej rovinke sa už iba ukrývala v tieni pred slnkom, za oploteným priestorom Hlavnej ulice a vôbec ju už nezaujímalo ani to, že na akom mieste sa umiestnila. :-)))