Založ si blog

Skutočne na slovenských súdoch prebieha všetko normálne?

Štatistiky hovoria niečo úplne iné. V poslednom období pribudlo mnoho prípadov v ktorých sa jasne dokázalo, že v našej krajine by sa za zlyhaním súdov dalo počítať stovky, ak nie tisíce

Ilustračné foto: Minister spravodlivosti Tomáš Borec Autor: SITA

Ilustračné foto: Minister spravodlivosti Tomáš Borec
Autor: SITA

tých rozhodnutí, ktoré boli v neprospech poškodených osôb.

Veď aj samotný zdroj: http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/294941-na-potrestanie-caka-37-sudcov-nema-to-vsak-kto-urobit/  poukazuje na skutočnosť aká je: Na potrestanie čaká 37 sudcov, nemá to však kto urobiť.

Iba tento rok stáli súdne prieťahy našich daňových poplatníkov už takmer pol milióna eur. „Túto sumu sa rozhodol Ústavný súd vyplatiť ako odškodné vyše stovke sťažovateľov, ktorí sa naň obrátili pre pomalé rozhodovanie sudcov.“

Minister spravodlivosti už od svojho nástupu do funkcie navrhol na disciplinárne konanie desať sudcov. No – „napriek tomu nebol nikto zo sudcovského stavu potrestaný“. (Totiž z tých desiatich sudcov na spomenuté disciplinárne konanie navrhol siedmich za pomalosť v rozhodovaní). 

„Disciplinárne senáty však voči nim nevyniesli ani jeden verdikt, pretože sú už mesiace nefunkčné. Nedarí sa totiž do nich doplniť členov. No hoci ich môže navrhovať parlament, minister spravodlivosti a sudcovské rady pri všeobecných súdoch to doteraz tak neurobili. Na potrestanie tak stále čaká 37 sudcov. Niektorí aj niekoľko rokov.“

 „Za posledných desať rokov nebol žiaden z 1300 sudcov potrestaný vyzlečením z talára, hoci návrhov bolo viac. Sudcovia sa pred takýmto právoplatným rozhodnutím vtedy ešte fungujúceho disciplinárneho súdu a odvolaním prezidentom sami vzdali funkcie. Namiesto tvrdého trestu tak odišli z justície s odchodným vo výške niekoľko tisíc eur, čo umožňuje zákon o sudcoch.“ – Toto už naozaj nepotrebuje ďalší komentár. 🙁

Minulý týždeň, presnejšie povedané v pondelok 30.9.2013 – mal som možnosť, sám na vlastné oči sa presvedčiť o tom, ako tie naše súdy fungujú a začo stoja?!… Ale to už nechám na vás vážení čitatelia ako to posúdite.

Jedna z mojich dcér sa dlhé roky venovala súťažiam v spoločenských tancoch a po pár rokoch, keď sa spolu so svojim tanečníkom začali umiestňovať na popredných miestach v tanečných súťažiach, tak ich tréner sa rozhodol, že jednu z ich spoločných fotografií dá umiestniť do veľkého kalendára na nastávajúci rok. Potiaľ to bolo všetko v poriadku, kým si tú ich fotografiu z toho kalendára neprivlastnila jedna slovenská podnikateľka, a to tak, že ju použila ako logo na svojich PET fľašiach s pramenistou vodou.

Pochopiteľne, že toto sa našim mladým tanečníkom nepáčilo a preto tu podnikateľku zažalovali…

Ale, čo tým vlastne chcem povedať?: Toto sa udialo ešte pred 7 rokmi a nie a nie aby to súd ukončil…

Kým na súd nepozývali aj mňa a moju manželku, tak som tomuto prípadu nevenoval takmer žiadnu pozornosť, ale keď sme s manželkou dostali vlani koncom roka predvolanie na súd, kde nás pozývali ako svedkov, tak to ma už skutočne hnevalo, lebo som si nedokázal vysvetliť načo preboha nás tam potrebujú?!  Priznám sa, že som nemal chuť isť na ten súd, už aj z toho dôvodu, že som v tom čase mal chrípku, a tak sme /s manželkou/ poslali na súd  ospravedlnenky. (Treba dodať, že predvolania na súd posielajú minimálne 4 mesiace dopredu, čo je aspoň podľa mňa na hlavu…). Avšak pár dni po termíne zasadnutia súdu sme dostali zo súdu oznámenie, že kvôli nedostaveniu sa osoby zo strany obžalovanej – (neviem, či právnika, alebo súdneho experta, ktorý mal posúdiť, či na tej fotografii sú skutočne naši mladí tanečníci) – sa súd prekladá na termín, ktorý som už spomenul…

30.9.2013 už pani sudkyňa konečne vyriekla rozsudok a to v prospech našich tanečníkov, ale teraz obžalovaná strana má možnosť ešte sa odvolať… a tak sa dá očakávať, že sa tento prípad o nejaký ten rôčik znovu natiahne. 🙁  

Takže vážení čitatelia, týmto prípadom som chcel iba priblížiť to, ako to na tých našich súdoch funguje. Keď v takej „malichernej“ záležitosti – sa toľké roky postupuje takým slimačím tempom, tak ako, respektíve prečo sa máme diviť, že naše súdy nekonajú tak, že v tých veľkých prípadoch zločinci nekončia za mrežami, ale vyškierajú sa nám z veľkej diaľky karibských ostrovov, či nejakého Belize a pod. …..

P.S.

Čitateľom doporučujem pozrieť si aj toto video: https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=pCaiTOL1aIs#t=33  – AKO NAHNEVANÍ OBČANIA REAGUJÚ V NAŠOM PARLAMENTE.

 

Zabudol vôl, že teľaťom bol!

19.04.2016

Neuveriteľné ako sa vie človek rýchlo zmeniť. Konkrétne mám na mysli nášho starostu pána A. H. na sídlisku KVP v KE. Pred pár rokmi tento pán, keď kandidoval na poslanca mestskej časti, viac »

Občania KVP, čakáte až vypúkne hromadná epidémia? !

28.12.2014

Neprispôsobiví asociáli z Lunika IX a bezdomovci sa dennodenne prehrabávajú v kontajneroch s odpadkami na sídlisku KVP a javí sa to tak ako by to bola normálna vec, ako keby to občanom a kompetentným viac »

Typická slovenská byrokracia

17.11.2014

Železnice varujú, že všetci študenti a dôchodcovia, ktorí majú možnosť od dnes cestovať zadarmo musia mať pri sebe lístok v hodnote 0 eur...... [caption id="attachment_556" align="alignleft" viac »

Trump

Senátne komisie si pre ruskú aféru predvolali Trumpovho syna, zaťa aj bývalého šéfa kampane

20.07.2017 16:41

Senátny výbor vyzval ľudí z Trumpovho okolia, aby predložili všetky dokumenty súvisiace s júnovým stretnutím s ruskou právničkou Veseľnickou.

havaria, voderady, D1, dialnica, nehoda, kamion

Na D1 pri Bratislave sa stala hromadná nehoda, premávka je v oboch smeroch obmedzená

20.07.2017 16:24, aktualizované: 16:29

Na diaľnici D1 za Bratislavou smerom na Senec sa stala hromadná dopravná nehoda. Zrazili sa dva kamióny, dve dodávky a dve osobné autá.

škola, učiteľ, žiaci

ZMOS súhlasí so zvýšením učiteľských platov, odmieta však dvojité navýšenie

20.07.2017 16:14

Združenie miest a obcí Slovenska súhlasí s kompromisným návrhom na zvýšenie tarifných platov pedagogickým a odborným zamestnancom škôl od 1. septembra o šesť percent.

PREMIÉR: Stretnutie s izraelským premiérom

Netanjahuovo naduté napádanie EÚ je ‘šialené’, píše denník Haarec

20.07.2017 16:03

Ostrý výpad izraelského premiéra Benjamina Netanjahua proti Európskej únii, ktorý v Budapešti omylom unikol do slúchadiel novinárov, bol politicky premyslený - a diplomaticky dementný. Napísal to dnes denník Haarec.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 87
Celková čítanosť: 225853x
Priemerná čítanosť článkov: 2596x

Autor blogu

Kategórie