Založ si blog

Skutočne na slovenských súdoch prebieha všetko normálne?

Štatistiky hovoria niečo úplne iné. V poslednom období pribudlo mnoho prípadov v ktorých sa jasne dokázalo, že v našej krajine by sa za zlyhaním súdov dalo počítať stovky, ak nie tisíce

Ilustračné foto: Minister spravodlivosti Tomáš Borec Autor: SITA

Ilustračné foto: Minister spravodlivosti Tomáš Borec
Autor: SITA

tých rozhodnutí, ktoré boli v neprospech poškodených osôb.

Veď aj samotný zdroj: http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/294941-na-potrestanie-caka-37-sudcov-nema-to-vsak-kto-urobit/  poukazuje na skutočnosť aká je: Na potrestanie čaká 37 sudcov, nemá to však kto urobiť.

Iba tento rok stáli súdne prieťahy našich daňových poplatníkov už takmer pol milióna eur. „Túto sumu sa rozhodol Ústavný súd vyplatiť ako odškodné vyše stovke sťažovateľov, ktorí sa naň obrátili pre pomalé rozhodovanie sudcov.“

Minister spravodlivosti už od svojho nástupu do funkcie navrhol na disciplinárne konanie desať sudcov. No – „napriek tomu nebol nikto zo sudcovského stavu potrestaný“. (Totiž z tých desiatich sudcov na spomenuté disciplinárne konanie navrhol siedmich za pomalosť v rozhodovaní). 

„Disciplinárne senáty však voči nim nevyniesli ani jeden verdikt, pretože sú už mesiace nefunkčné. Nedarí sa totiž do nich doplniť členov. No hoci ich môže navrhovať parlament, minister spravodlivosti a sudcovské rady pri všeobecných súdoch to doteraz tak neurobili. Na potrestanie tak stále čaká 37 sudcov. Niektorí aj niekoľko rokov.“

 „Za posledných desať rokov nebol žiaden z 1300 sudcov potrestaný vyzlečením z talára, hoci návrhov bolo viac. Sudcovia sa pred takýmto právoplatným rozhodnutím vtedy ešte fungujúceho disciplinárneho súdu a odvolaním prezidentom sami vzdali funkcie. Namiesto tvrdého trestu tak odišli z justície s odchodným vo výške niekoľko tisíc eur, čo umožňuje zákon o sudcoch.“ – Toto už naozaj nepotrebuje ďalší komentár. 🙁

Minulý týždeň, presnejšie povedané v pondelok 30.9.2013 – mal som možnosť, sám na vlastné oči sa presvedčiť o tom, ako tie naše súdy fungujú a začo stoja?!… Ale to už nechám na vás vážení čitatelia ako to posúdite.

Jedna z mojich dcér sa dlhé roky venovala súťažiam v spoločenských tancoch a po pár rokoch, keď sa spolu so svojim tanečníkom začali umiestňovať na popredných miestach v tanečných súťažiach, tak ich tréner sa rozhodol, že jednu z ich spoločných fotografií dá umiestniť do veľkého kalendára na nastávajúci rok. Potiaľ to bolo všetko v poriadku, kým si tú ich fotografiu z toho kalendára neprivlastnila jedna slovenská podnikateľka, a to tak, že ju použila ako logo na svojich PET fľašiach s pramenistou vodou.

Pochopiteľne, že toto sa našim mladým tanečníkom nepáčilo a preto tu podnikateľku zažalovali…

Ale, čo tým vlastne chcem povedať?: Toto sa udialo ešte pred 7 rokmi a nie a nie aby to súd ukončil…

Kým na súd nepozývali aj mňa a moju manželku, tak som tomuto prípadu nevenoval takmer žiadnu pozornosť, ale keď sme s manželkou dostali vlani koncom roka predvolanie na súd, kde nás pozývali ako svedkov, tak to ma už skutočne hnevalo, lebo som si nedokázal vysvetliť načo preboha nás tam potrebujú?!  Priznám sa, že som nemal chuť isť na ten súd, už aj z toho dôvodu, že som v tom čase mal chrípku, a tak sme /s manželkou/ poslali na súd  ospravedlnenky. (Treba dodať, že predvolania na súd posielajú minimálne 4 mesiace dopredu, čo je aspoň podľa mňa na hlavu…). Avšak pár dni po termíne zasadnutia súdu sme dostali zo súdu oznámenie, že kvôli nedostaveniu sa osoby zo strany obžalovanej – (neviem, či právnika, alebo súdneho experta, ktorý mal posúdiť, či na tej fotografii sú skutočne naši mladí tanečníci) – sa súd prekladá na termín, ktorý som už spomenul…

30.9.2013 už pani sudkyňa konečne vyriekla rozsudok a to v prospech našich tanečníkov, ale teraz obžalovaná strana má možnosť ešte sa odvolať… a tak sa dá očakávať, že sa tento prípad o nejaký ten rôčik znovu natiahne. 🙁  

Takže vážení čitatelia, týmto prípadom som chcel iba priblížiť to, ako to na tých našich súdoch funguje. Keď v takej „malichernej“ záležitosti – sa toľké roky postupuje takým slimačím tempom, tak ako, respektíve prečo sa máme diviť, že naše súdy nekonajú tak, že v tých veľkých prípadoch zločinci nekončia za mrežami, ale vyškierajú sa nám z veľkej diaľky karibských ostrovov, či nejakého Belize a pod. …..

P.S.

Čitateľom doporučujem pozrieť si aj toto video: https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=pCaiTOL1aIs#t=33  – AKO NAHNEVANÍ OBČANIA REAGUJÚ V NAŠOM PARLAMENTE.

 

Zipsovanie v cestnej doprave? !

21.10.2017

Neviem ako ostatní vodiči, ale priznám sa, že s týmto pomenovaním takejto prekážky na ceste sa stretávam prvýkrát a musím podotknúť, že za to môžem „poďakovať“ primátorovi mesta viac »

Zabudol vôl, že teľaťom bol!

19.04.2016

Neuveriteľné ako sa vie človek rýchlo zmeniť. Konkrétne mám na mysli nášho starostu pána A. H. na sídlisku KVP v KE. Pred pár rokmi tento pán, keď kandidoval na poslanca mestskej časti, viac »

Občania KVP, čakáte až vypúkne hromadná epidémia? !

28.12.2014

Neprispôsobiví asociáli z Lunika IX a bezdomovci sa dennodenne prehrabávajú v kontajneroch s odpadkami na sídlisku KVP a javí sa to tak ako by to bola normálna vec, ako keby to občanom a kompetentným viac »

migranti, líbya

Desiatky migrantov sa zabarikádovali na lodi, odmietajú vystúpiť na líbyjské územie

14.11.2018 18:09

Loď Nivin, prepravujúca kontajnery s autami a smerujúca do Misuráty, vyzdvihla v Stredozemnom mori z potápajúceho sa člna 93 migrantov.

sneh, sneženie, zima, kalamita, východ

Bude v Bratislave zabezpečená zimná údržba? Obávajú sa aj starostovia.

14.11.2018 17:42

Koncom októbra totiž skončila mestu osemročná zmluva s firmou, ktorá zabezpečovala letnú a zimnú údržbu v Bratislave.

zmos, michal sýkora

VIDEO: Michal Sýkora zvažuje kandidatúru na prezidenta

14.11.2018 17:30

Dlhoročný starosta Štrby a predseda Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Michal Sýkora zvažuje prezidentskú kandidatúru.

Teplo, radiátor

Ukrajinci mrznú. Po zvýšení cien plynu odpojili neplatičov

14.11.2018 17:16

Ukrajinský premiér Volodymyr Hrojsman obvinil miestnych predstaviteľov zo zapríčinenia krízy, pre ktorú státisíce ľudí zostali bez tepla.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 88
Celková čítanosť: 255550x
Priemerná čítanosť článkov: 2904x

Autor blogu

Kategórie